Marka osobista programisty w Social Media

30sty, 2021

W listopadzie 2020 roku na zaproszenie mojej żony Natalii prowadzącej blog Będę programistką, poprowadziłem live o tytule “Marka osobista programisty w Social Media“. 

W czasie 80 minut nagrania, które udostępniam poniżej, starałem się odpowiedzieć na kilka istotnych pytań, zaczynając od podstawowego: 

Po co programiście marka osobista? 

Zdradzając rąbka tajemnicy powiem, że marka osobista jest przydatna niemal każdemu. Zarówno programista jak i urzędnik państwowy, trener osobistemu czy psycholożka, wszyscy mogą czerpać korzyści ze swojej marki osobistej. 

Rynek pracy programistów zmienia się chyba najszybciej z wszystkich dużych kategorii. Ogromna chłonność po stronie pracodawców, rosnąca popularność tego zawodu i jednocześnie rosnące wymagania techniczne. Kilka lat temu rozpoczęcie pracy na stanowisku juniorskim było dużo łatwiejsze niż dziś. 

Dla niektórych określenie marka osobista może brzmieć niezachęcająco. Zamiast tego określenia możemy stosować bardziej opisowe “wizerunek profesjonalisty w sieci”. Marka osobista jest określeniem zgrabniejszym i zajmującym mniej przestrzeni. 

Czego się dowiesz z nagrania

W nagraniu zaczynam od tego “Dlaczego budować?” przechodzę w dalszej części wystąpienia do tego “Jak zbudować?” 

Podaję konkretne kroki oraz porady na co zwracać uwagę w budowaniu swojej marki osobistej. Mówię o tym, które kanały Social Media wybierać jak również jak się w nich poruszać. Podpowiadam jak stawiać pierwsze kroki. 

Życzę udanego oglądania: Marka osobista programisty w Social Media. 

Facebook Comments
X