Pomysły na posty na Fb

11lut, 2022

Próbowaliście kiedyś napisać ciekawy post na Fb lub Ig? Wcale nie jest takie proste jak się może niektórym wydawać. Facebook (Fb) i Instagram (Ig) są przeładowane treścią jak nigdy wcześniej.

 

Jak stawiałem pierwsze kroki w komunikacji na Fb? 

Pamiętam dobrze jak dostałem “poważne” zadanie do napisania postu na fanpage dla dużej, światowej marki 3M (to oni wymyślili żółte karteczki 🙂 

Miałem połączyć ze sobą informacje o Nocy Perseidów z hasłem marki “Science, Applied to Life” 🤨 I jasne, można to było zrobić “jakoś” ale jak chciałem, żeby ten wpis był atrakcyjny.

Miałem oczekiwanie, że osoba która zobaczy post na Fb zatrzyma się na chwilę i pomyśli ” ha! dobre”. Ostatecznie coś wypuściłem, ale nie byłem z tego specjalnie zadowolony 😔 Teraz takich pomysłów na postów na Fb i IG mam przerobionych kilka setek.

Budowanie skutecznej komunikacji na Fb i Ig

Jak napisałem w osobnym wpisie „Social media są jak siłownia. Wielu wydaje się to proste, do czasu gdy nie zajmą się tym na poważnie.” Kiedy startujesz z nowym biznesem lub chcesz pozyskać nową grupę klientów, Fb i Ig są często najłatwiejszym (i najwłaściwszym) kierunkiem do obrania. O czym pamiętać przed wystartowaniem z postami? 

Planowanie postów

Zbuduj plan komunikacji na cały miesiąc z góry. Jakie treści będziesz zamieszczać i czy będą to zdjęcia, grafiki czy video? Wszystko rozpisz. 

Jaki jest Cel postów

Każdy pomysł na post na Fb czy Ig musi zacząć się od odpowiedzi na pytanie:„Po co o tym piszę”. Co danym wpisem chcę osiągnąć? Pisanie postów dla samego pisania to strata Twojego czasu. 

Jaką emocje wzbudzasz?

Ludzie podejmują swoje decyzje emocjonalnie, nie racjonalnie. zastanów się jaką emocje dany post wzbudza. Czy śmieszy,  zaskakuje, budzi niepokój a może buduje zaufanie? Warto nad tym się zastanowić. 

Posty na Fb muszą być proste

Czas jaki ludzie poświęcają na przeczytanie jednego wpisu jest bardzo ograniczony. Średnio nasze skupienie to 2-3 sec. W tym czasie musisz przekazać Twoją treść odbiorcy. Zastanawiając się nad pomysłami na posty na FB pamiętaj o prostocie. Trzymaj się zasady KISS ( Keep It Super Simple).  

 

Kreatywność w pracy Social media

Wiele osób sądzi, że pomysły na posty na Fb wynikają z wrodzonej kreatywności twórców. Kreatywność i budowanie wartościowych treści to umiejętność a nie wewnętrzny dar.

Oczywiście są osoby, którym przychodzi do łatwiej. Ale tak sprawa się ma z każdą umiejętnością jaką nabywamy jako ludzie. Jedni szybciej uczą się jeździec na nartach a drudzy wolniej, ale każdy może się tego nauczyć. 

Podobnie sprawa ma się z wartościowymi postami na Fb. Możesz się wytrenować, by tworzyć coraz lepsze posty.
A co to znaczy lepsze? To takie, które dostarczają wartości odbiorcy.   

Skąd brać pomysły na posty na Fb? 

Czasami branża, dla której chcemy tworzyć posty na Fb jest nam bliska a czasami zupełnie jej nie znamy. Niezależnie od tego możemy mieć problem z wymyśleniem angażującej komunikacji na Fb. 

Na początku zazwyczaj mamy kilka pomysłów na posty. Ale kiedy przychodzi drugi miesiąc, trzeci, czwarty… zaczyna być znacznie trudniej.

Bazując na swoim doświadczeniu napisałem eBook “25 pomysłów na wartościowe posty w Social Media”.
eBook jest darmowy – zapraszam Cię do zapoznania się z nim. 

W eBooku znajdziecie nie tylko listę pomysłów ale też uzasadnienie dlaczego warto z nich korzystać i proponowane przykłady ich zastosowania.

Przygotowałem uniwersalne tematy, które mogą być wykorzystane w komunikacji niemal każdej branży.

Pomysły na posty możesz stosować na Fb, Ig, TikToku czy nawet LinkedIn.

Pamiętaj, wiedzieć to jedno a stosowanie tęj wiedzy to drugie. Dlatego pisz, publikuj, obserwuj wyniki i wyciągaj wnioski. Na początku może być trudno, ale z czasem będzie coraz łatwiej. 

Facebook Comments
X