Social Media jak siłownia? Na to zwróć uwagę startując z Social media

28sty, 2022


Pewnego dnia wykonując trening nóg (kto robił, ten wie 😔) dotarło do mnie jak wiele podobieństw łączy świat komunikacji online i sportu siłowego. Na siłowni jak i w Social Media bardzo łatwo zacząć.

 

Czy wiecie, że jest cała masa firm, które nadal nie są obecne w Social media? W obliczu coraz słabszej kondycji TV i ciągle spadającej oglądalności, coraz więcej marek startuje z Social Media.

Każdy może wejść na sale treningową i zacząć podnosić hantle. Tak samo każda osoba chcąca budować swoją markę osobistą czy firma startująca z komunikacją W Social media, może zacząć publikować treści w dowolnym kanale. Próg wejścia do obu tych obszarów jest niski. 

Jednak, aby osiągać dobre wyniki czy to na siłowni czy w Social Media, trzeba włożyć dużo wysiłku i trzymać się pewnych wytycznych. Na co zwrócić uwagę startując z Social media? 

Trener Social Media to dobry pomysł. Przynajmniej na początek

Ustawie solidne podstawy, które potem możemy rozwijać. Czasami warto takiego specjalistę zatrudnić na stałe. To on będzie dbał o naszą formę na kanałach społecznościowych.  

Z pozoru proste ćwiczenie musi być wykonywane z odpowiednią techniką i właściwym tempem

Tak, podnoszenie ciężarów może się wydawać proste, podobnie jak wstawianie zdjęć i tekstu na Social media. Jeżeli jednak będziemy podchodzili do tych zajęć bez należytej uwagi stracimy tylko nasz czas i pieniądze. Albo przykładamy się do tych zadań albo dajmy sobie spokój. 

Dobrze jest wyznaczyć sobie cel jaki chcemy zrealizować

Redukujemy czy budujemy masę? Tworzymy długofalowe relację z klientami czy prowadzimy sprzedaż? Określanie celu i weryfikacja naszych wyników na drodze do niego jest niezbędne, by utrzymać obrany kierunek działania. Social media są ładne, kolorowe, szybkie, ale sukcesu nie odnosi się tam z dnia na dzień. 

Często możemy pracować przez cały miesiąc i efekty będą ledwo zauważalne

Social media są ładne, kolorowe, szybkie, ale sukcesu nie odnosi się tam z dnia na dzień. Nasz cel powinniśmy określić w skali roku, nie miesiąca. Oczywiście zwracajmy uwagę na wyniki miesięczne czy nawet tygodniowe w naszych Social media ale nie możemy oczekiwać, że Social media staną się naszym głównym kanałem sprzedaży czy komunikacji w krótkiej perspektywie czasu. W świecie finansów funkcjonuje pojęcie procenta składanego – tak samo działa to w Social media i na siłowni. 

Kluczem do sukcesu jest konsekwencja w działaniu

Bez systematyczności niewiele zdziałamy. Powtarzalność i konsekwencja, powtarzalność i konsekwencja, powtarzalność i……., TAK, konsekwencja. Czasem mamy doła, czasem nic nam nie wychodzi i chcemy się poddać. Jednak wytrwałość w działaniu to najlepsza i jednocześnie najtrudniejsza do wdrożenia rada jaką sam kiedyś otrzymałem.

Działając nieroztropnie można zrobić sobie więcej szkody niż pożytku

Startując z Social media musimy być świadomi, że jest to narzędzie, które może przynieść nam też sporo trudności. Klienci oczekują szybkiej informacji zwrotnej na zadane pytanie. Gdy będą niezadowoleni z naszego produktu cze usługi będą mieć możliwość dać upust swojej frustracji. Mogą pojawiać się negatywne opinie czy zaczepki od nieuczciwej konkurencji i z takimi sytuacjami musimy umieć sobie radzić. Zastanówmy się czy mamy zasoby finansowe i czas na prowadzenie Social media w sposób budujący pozytywny wizerunek naszej firmy. Social media to narzędzia, a każde narzędzie niewłaściwe używane może nas zranić. 

Facebook Comments
X